Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie – już otwarte!

Written by mkiseo on 15 grudnia 2011 – 09:38 -

Dokładnie we wtorek 13 grudnia 2011r. zostało oficjalnie otwarte Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie, które mieści się przy ul. Rozrywka 1. Inauguracja działalności Centrum oraz prezentacja placówka odbyła się w obecności prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Jak powiedział Prezydent przekształcenie dawnej krakowskiej Izby Wytrzeźwień w nowoczesny i profesjonalny ośrodek leczenia uzależnień to bardzo ważny etap w długotrwałym dążeniu do prowadzenia na dużą skalę profilaktyki uzależnień w Krakowie i całym regionie.

Tags: , , , ,
Posted in Ośrodki, Wydarzenia | Komentowanie nie jest możliwe

Ważna informacja: leczenie alkoholizmu po nowemu

Written by mkiseo on 2 grudnia 2011 – 15:21 -

Zmiana delegacji ustawowej zawartej w art. 22 ustawy z dnia 26 października 1982 roku o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi pociągnęła za sobą konieczność zmiany aktu wykonawczego dotyczącego funkcjonowania podmiotów wykonujących świadczenia związane z opieką nad uzależnionymi od alkoholu. Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie organizacji leczenia alkoholizmu dopiero teraz trafiła do zaopiniowania przez Zespół ds. Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Komisji Wspólne. Poprzednie rozporządzenie utraciło jednak swą moc 1.07.2011r. Read more »

Tags: , , , , ,
Posted in Ośrodki, Wydarzenia | Komentowanie nie jest możliwe

„Stop przemocy – można inaczej” – akcja w Cieszynie

Written by mkiseo on 23 listopada 2011 – 13:46 -

Miejskie Ośrodek Pomocy Społecznej w Cieszynie uruchomił program zapobiegania przemocy domowej pod hasłem „Stop przemocy – można inaczej”. Program zakłada profilaktykę w zapobieganiu nie tylko przemocy fizycznej, która jest najłatwiejsza do zdiagnozowania. Przemoc domowa to także psychiczne znęcanie się nad drugą osobą, w którym jak się okazuje częściej poszkodowani są mężczyźni. A jaki ma to związek z alkoholizmem? Read more »

Tags: , , , , ,
Posted in Ośrodki, Wydarzenia | Komentowanie nie jest możliwe

Kraków jednak nie obetnie finansowania terapii uzależnień

Written by mkiseo on 3 listopada 2011 – 12:09 -

Niedawno pisaliśmy o zapowiedzianych cięciach w budżecie Krakowa przeznaczonym na leczenie uzależnień. Tydzień temu – 26.10.2011 – krakowscy radni jednomyślnie uchwalili rezolucję, w której sprzeciwili się obniżce wydatków na leczenie alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnieńRead more »

Tags: , , , , ,
Posted in Ośrodki, Wydarzenia | Komentowanie nie jest możliwe

Warsztaty terapii uzależnień w Krakowie

Written by mkiseo on 23 września 2011 – 15:38 -

W dniach 8-9 października 2011 Ośrodek Terapii OTULISKO serdecznie zaprasza na pierwszy z cyklu warsztatów Odnaleźć siebie. Tematem spotkania będzie Kim jestem?. Zapraszamy osoby, które ukończyły podstawowy etap terapii oraz osoby nieuzależnione, które chcą lepiej poznać siebie i swoje możliwości. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Zgłoszenia oraz szczegółowe informacje pod numerem telefonu 692 575 604 oraz na adres e-mail: kontakt@otulisko.pl .
Koszt: 280zł

Tags: , , , , ,
Posted in Ośrodki, Wydarzenia | Komentowanie nie jest możliwe

Centrum Uzależnień w Krakowie

Written by mkiseo on 9 czerwca 2011 – 11:39 -

W Krakowie ukończono budowę Centrum Uzależnień. Ośrodek założony przed gminę powstał w celu zapewnienia całodobowej opieki oraz leczenia alkoholizmu u osób chorych na chorobę alkoholową a także osób z problemami psychicznymi. Read more »

Tags: , , , , ,
Posted in Ośrodki, Różne | Komentowanie nie jest możliwe